انواع سبک های تصمیم گیری


واحد تولید محتوا 17 خرداد 1400 5 دقیقه مطالعه
iOS 14

تصمیم گیری یکی از مهم‌ترین مهارت‌های مدیریتی است که هر مدیر موفقی باید به آن تسلط کافی داشته باشد. ازآنجایی‌که همه تصمیم‌های اتخاذشده در یک سازمان مانند یکدیگر نیستند و در مواردی اعم از درجه اهمیت، فرآیند، روش تصمیم‌ گیری و چالش‌های موجود برای هر تصمیم، با هم تفاوت دارند؛ فراگیری سبک های تصمیم گیری در مدیریت می‌تواند نقش بسزایی در مدیریت یک مجموعه یا یک سازمان داشته باشد، از این‌رو یک مدیر موفق برای اینکه بتواند در تمام حوزه‌ها بهترین تصمیم گیری ها را انجام دهد، نیاز دارد که به انواع تصمیم گیری مسلط باشد.

برخی از مدیران در تصمیم گیری های فردی توانایی بالایی دارند، اما در مقابل برای تصمیم گیری های گروهی با مشکل مواجه می‌شوند؛ البته لازم به‌ذکر است که انواع تصمیم گیری های گروهی در یک سازمان بسیار بیشتر از تصمیم گیری های فردی می‌باشد.

در راستای مسئله فوق، در این مقاله از سایت آکادمی هفت قصد داریم به بررسی انواع سبک های تصمیم گیری بپردازیم، پس اگر شما نیز جزو آن دسته از مدیران موفقی هستید که قصد دارید در شکل‌گیری بهترین تصمیم گیری ها برای سازمان خود نقش داشته باشید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

تصمیم گیری در سازمان

(تصمیم گیری در سازمان)

تاثیر تصمیم گیری در آینده یک سازمان

 فرآیندی که در طول آن، داده‌ها و اطلاعات مرتبط با یک موضوع خاص را مورد بررسی، تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم را تصمیم گیری می‌گویند.

جالب توجه است که بدانید هدف از تصمیم گیری رسیدن به بهترین راه‌حل و استراتژی است؛ بدین‌ترتیب می‌توان به میزان والای اهمیت تصمیم گیری در مدیریت یک سازمان پی برد.

عموم سازمان‌ها برای توسعه و پیشرفت، کسب سود بیشتر، افزایش کارایی و بهره‌وری و همچنین توسعه و تامین منابع مالی اقدام به تصمیم گیری در زمینه‌های مختلف می‌کنند؛ بنابراین باوجود انواع تصمیم گیری هایی که در یک سازمان وجود دارد، مدیر بالاجبار لازم است که با سبک های تصمیم گیری آشنا و از انواع آن‌ها درک کاملی داشته باشد.

آشنایی با انواع تصمیم گیری

پیش‌تر به اهمیت تصمیم گیری در مدیریت یک سازمان اشاره کردیم، به همین منظور در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی انواع تصمیم گیری بپردازیم. 

بدیهی است که هر مدیر موفقی با یادگیری انواع سبک های تصمیم گیری قادر است بهترین تصمیم‌ها را برای پیشرفت سازمان خود اتخاذ کند، از این‌رو در ادامه این بخش به بررسی سبک های تصمیم گیری خواهیم پرداخت.

تصمیم گیری آنی

(تصمیم گیری آنی)

تصمیم گیری آنی

تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که 90 درصد تصمیم گیری های ما کاملاً آنی و ناشی از الگوهای تثبیت‌شده در ذهنمان است. عموم مردم برای تصمیم گیری در گام اول به بررسی گزینه‌های موجود در ذهن خود می‌پردازند، درحالی‌که گام بعدی آ‌ن‌ها انتخاب بهترین گزینه ممکن است و در نهایت باتوجه به الگوی منتخب، تصمیم نهایی خود را اتخاذ می‌کنند؛ در همین راستا می‌توان اذعان داشت که اعمال ما وابسته به نتیجه تصمیمی است که پس از بررسی‌های ذهنی به آن دست می‌یابیم.

در این میان اگر گزینه انتخاب‌شده، پاسخگوی نیاز و مشکل فعلی فرد نباشد، به بررسی گزینه دیگری در ذهن خود می‌پردازد؛ ضمناً روند بررسی گزینه‌های موجود به صورت کاملاً ذاتی صورت می‌گیرد، در نتیجه به هر میزانی که تجربه افراد بیشتر باشد، الگوهای ذهنی آن‌ها بیشتر است و در نتیجه انتخاب‌های بهتری برای تصمیم‌های خود خواهند داشت.

تصمیم گیری شهودی

از دیگر انواع تصمیم گیری در مدیریت می‌توان به تصمیم گیری شهودی اشاره کرد. در این نوع از تصمیم گیری نوعی شهود و درک درونی دخیل است و هیچ استدلال و منطقی در تصمیم اتخاذ شده وجود ندارد، درواقع فرد در ضمیر ناخودآگاه خود ندایی احساس می‌کند که به او از صحت تصمیمش خبر می‌دهد.

حتماً شما نیز درباره حس ششم چیزهایی به گوشتان خورده‌ است؛ حس ششم همانند یک گوش شنوا و چشم بصیرت است که نشنیده‌ها را می‌شنود و ندیده‌ها را می‌بیند.  غالباً افراد هنگام اتخاذ تصمیم‌های مختلف از حواس پنجگانه خود استفاده می‌کنند، اما افرادی که از روش تصمیم گیری شهودی استفاده می‌کنند، به‌وسیله حس ششم خود دست به اتخاذ تصمیم‌هایشان می‌زنند.

تصمیم گیری منطقی

(تصمیم گیری منطقی)

تصمیم گیری منطقی

در میان سبک های تصمیم گیری، تصمیم گیری منطقی را می‌توان از رایج‌ترین نوع تصمیم گیری دانست. معمولاً مدیران موفقی که به دنبال ارتقاء مهارت تصمیم گیری خود هستند، تصمیم‌هایشان را با اتکا بر منطقشان می‌گیرند. در این فرآیند شناختی از انتخاب یک موضوع، بهتر است ابتدا گزینه‌های بالقوه را در یک فهرست یادداشت و بهترین آن‌ها را برای تصمیم خود اتخاذ کنید.

نکته حائز اهمیت در این میان توجه به مزایا، معایب و درجه اهمیت موضوعات انتخابی است. یکی از مزایای استفاده از این روش، تفکر و استدلال فراوانی است که پشت هر تصمیم وجود دارد. افزایش سطح کمال‌گرایی در جوامع، تاکید بر انجام صحیح کارها را در پی دارد، بنابراین استفاده از مدل منطقی در تصمیم‌ها در میان مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

تصمیم گیری راضی‌کننده

تصمیم گیری راضی‌کننده از دیگر انواع تصمیم گیری در مدیریت است که در طی آن، اولین گزینه‌ای که برای حل مشکل به ذهن می‌رسد را اتخاذ می‌کنیم؛ این روش به ما می‌گوید که گاهی بهتر است به جای بررسی تمامی گزینه‌های موجود برای برگزیدن بهترین گزینه، یک تصمیم راضی‌کننده را انتخاب کنیم، از این‌رو پس از انتخاب گزینه منتخب، مابقی گزینه‌ها قربانی گزینه راضی‌کننده می‌شود.

یکی از نقص‌هایی که در این روش از تصمیم گیری می‌توان به آن اشاره کرد، ایده‌آل نبودن گزینه انتخابی است. هنگامی‌که شما با این روش تصمیمات خود را اتخاذ می‌کنید، صرفاً گزینه راضی‌کننده‌ را برگزیدید، نه بهترین گزینه را!

سبک‌های تصمیم گیری

سخن آخر

در این مقاله از سایت آکادمی هفت با انواع سبک های تصمیم گیری در مدیریت آشنا شدید. امیدواریم که مطالب ذکر شده در این مقاله برای تمامی مدیرانی که به‌دنبال موفقیت در پروژه‌ها و دستیابی به اهداف مدیریتی خود هستند مفید واقع شده باشد. ممنون که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*