خواسته هات تو مشتته کافیه مشتتو باز کنی


academyhaft 13 مهر 1399 دقیقه مطالعه
iOS 14


نویسنده : حانیه فتاحی

ما در زندگی خود خواسته های زیادی داریم و حتی لحظه هایی در روز و غرق در اون ها میشیم و خودمون و درحال رسیدن به اون ها میبینیم و حسابی لذت میبریم اما بیشتر اوقات به خودمون میگیم غیرممکن است که مابه اون خواسته ها برسیم تنها تو افکارمان باید به اون ها برسیم.

ولی وقتش رسیده که با خواسته هایی که فکر میکنی فقط جاش تو ذهنته خداحافظی کنی و اون هارو به زندگی خودت دعوت کنی.

زمان اون رسیده که باورکنی خواسته هات رویای دست نیافتنی نیستن، اونا تو مشتت هستن،کافیه مشتتو باز کنی.

 

_معنای خواسته:

خواسته به معنای آن چیزی است که دلخواه فرد باشد و شخص میل به داشتن آن داشته باشدو از داشتن آن بسیار مسرور شود.

 

واما چه جوری به خواسته هامون برسیم:

 

۱_خواسته هات ورو برگه بنویس

ما افکار زیادی در ذهنمون داریم و ممکن است هر روز خودمون و در یک شرایط وشغل جدیدی تصور کنیم. یک برگه کاغذ بردار و خواسته ای که فکر میکنی اگربهش برسی خیلی خوشحال میشی وبنویس.

سعی کنید خواسته هایی که مینویسید از جزئیات برخوردار باشد. مثلا فقط ننویس داشتن یک خانه ،از اینکه دوست داری این خانه کجا و به چه شکلی باشد نیز بنویس.

 

۲-واقع بین باش

حالا اون برگه ای که خواسته هات و روش نوشتی و جلوت بزار و با صدای بلند برای خودت بخوان .

دوباره به اول برگه ای که نوشتی برگرد این دفعه هر خواسته ای که میخوانی یکم روش فکر کن ببین اون چیزی که میخوای و چقدر توانایی مربوط به آن را داری؟

جلوی هر خواسته توانایی،مهارت ها و هرچیزی که برای داشتن اون باید داشته باشی بنویس.

 

حالا توانایی هایی که برای هر خواسته داری رو ،جلوش با یه مداد علامت بزن.

سعی کن واقع بین باشی خواسته هایی که خیلی خیلی از تو دورن ، یکم روشون فکرکن ببین اونقدر برات مهم هست که برای رسیدن بهش هرکاری بکنی.

 فکرنکن اگر در مورد خواسته ای ، توانایی مربوط بهش رو نداشته باشی رسیدنت به اون غیر ممکن است، از این بابت گفتم توانایی هایی که داری و نداری جلو هر خواسته بنویس که ببینی آیا اون خواسته اینقدر برات مهم و با ارزش هست که براش تلاش کنی.

به یاد داشته باش که واقع بینی رسیدن به بن بست نیست ، بلکه یافتن فرصت است گاهی وقت ها با نگاه واقع بینی به خودت میتونی مهارت هایی درخودت کشف کنی که تاحالا ازشون خبر نداشتی.

 

۳_کسب مهارت هایی که برای رسیدن به خواستت لازمه

شروع کن برنامه ای برای خودت بچین که مهارت هایی که برای رسیدن به خواستت لازمه ، پیداکنی.

 لازم نیست برنامه ای که میچینی کل روزت و درگیر کنه که به ۱۰روز نرسیده خسته بشی و برنامه رو رهاکنی.

 حتی همون زمان هایی که وقت میزاشتی و خودت و تو رویاهات میدیدی و بزاری برای ساختن رویاهات کافیه سعی کن از این به بعد هر روز یه پله به خواستت نزدیک تر بشی.

ممکنه خواستت رسیدن به پول باشه این هم خواسته ای نیست که نتوانی بهش برسی فقط اونم یه سری توانایی هایی لازم داره که باید کسبش کنی.(البته یه سری مقالات درسایت وجود داره که به کسب مهارت های مربوط به پول درآوردن اشاره میکنه میتوانید از اون ها استفاده کنید)

 

۴_هر روز صبح که از خواب بیداری میشوی فکرکن که به خواستت رسیدی

صبح ها که از خواب بیدار میشوی چند دقیقه را وقت بگذار و باخودت تکرار کن که من به آنقدر شایسته هستم که به خواستم برسم ،من آنقدر انسان با اراده ای هستم که هرچه را بخواهمبدست آورم کافیست بخواهم .

 

حتی میتوانی جملات مربوط به افزایش انگیزه را با خودت تکرار کنی.

به خودت خاطر نشان بشو که انسان قادر است هرکاری راکه بخواهد انجام دهد انسان به این فکر کرد که پرواز کند بر آسمان هواپیما را ساخت،به این اندیشید که به سیارات مختلف برود توانست ،خواست که همچون ماهی ها به اعماق آب برود توانست و………

 

پس غیر ممکن ،غیر ممکن نیست .

به یاد داشته باش که برای موفق شدن بیش از هرچیز به اراده و تصمیم نیاز داری.  آبراهام لینکلن

 

۵_صبور باشید

رسیدن به خواسته ها زمان بر است به یاد داشته باشید که در رسیدن به اهداف باید صبور باشیدقرار نیست که ظرف دوروز یا چند روز آینده به خواسته هایتان برسید بلکه رسیدن به خواسته نیازمند این است که شما حوصله به خرج بدهید.

 

۶_منتظر تایید برنامت از سوی کسی نباش

 در زمان شروع کار ممکن است دیگران جملاتی منفی مثل اینکه تو نمیتوانی به خواسته ات برسی ،یا برای رسیدن به این خواسته تو خیلی بی مهارتی یا رسیدن به آن کار تو نیست و……..به کار ببرند.

ولی هرگز تسلیم نشو به یاد داشته باش که کل دنیا با گالیله مخالف بودند اما او همچنان بر روی حرفش ایستاد و دنیا را دگرگون کرد.

با رویاهایت زندگی نکن ،رویاهایت را زندگی کن.

وقتش رسیده ….

آکادمی هفت همراه شما تا رسیدن به موفقیت ……..

 

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*