راهکارهای مدیریت یک سازمان


واحد تولید محتوا 28 اردیبهشت 1400 5 دقیقه مطالعه
iOS 14

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین نقش‌های موجود در هر سازمانی مدیریت است؛ به همین دلیل آشنایی با بهترین راهکارهای مدیریت یک سازمان می‌تواند نقش بسزایی در پیشرفت آن سازمان داشته‌باشد. مدیران می‌توانند با استفاده از روش های مدیریت نوین به رشد تیم خود کمک زیادی کنند، ضمن اینکه با تکرار انواع روشهای مدیریت و تجربه آزمون و خطاها، شما نیز به‌عنوان یک مدیر در کار خود رشد زیادی خواهید کرد.

امروزه راهکارهای مدیریت متشکل از روش‌های مختلفی است؛ اما من‌باب این موضوع جالب است بدانید که در روش های مدیریت نوین، هیچ روش درست یا غلطی وجود ندارد، تنها شما باید باتوجه به حوزه کاری، اعضاء، وسعت گستردگی و اهداف تیم شیوه مدیریتی خود را انتخاب کنید؛ در این میان باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بکارگیری برخی از انواع روشهای مدیریت می‌تواند برای یک سازمان نتایج مثبت را به همراه داشته باشد، اما بلعکس برای سازمانی دیگر جوابگو نباشد.

در این مقاله از سایت آکادمی هفت قصد داریم به بررسی روش های مدیریت نوین  و بهترین راهکارهای مدیریت یک سازمان بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مدیریت نوین

(مدیریت نوین)

مدیریت نوین به چه معناست

این نوع از مدیریت به معنای بکارگیری روش های مدیریت نوین باتوجه به شرایطی فعلی جامعه، از نظر اجتماعی و اقتصادی است. مدیران با تلفیق راهکارهای مدیریت سازمانی که از طریق تحصیل و تجربه به دست‌ آورده‌اند، با شرایط فعلی جامعه و چالش‌هایی که ممکن است پیش‌روی آن‌ها قرار گیرد، به شیوه مدیریت نوین روی می‌آورند.

امروزه انواع روشهای مدیریت موجود در دنیا باعث شده است که هر برند یا شرکتی به شیوه مدیریتی اصولی‌تر و سبک مدیریت نوین روی‌آورد. در ادامه به برخی از راهکارهای مدیریت نوین که بکارگیری آن‌ها باعث افزایش بهره‌وری کارکنان شما می‌شود، اشاره خواهیم کرد.

روش های مدیریت نوین

امروزه مدیرانی موفق می‌شوند که ریسک‌پذیر باشند، چراکه با بهره‌مندی از این ویژگی می‌توانند راهکارهای مدیریت قدیمی را رها و از انواع روشهای مدیریت نوین استفاده کنند. همانطور که می‌دانید عصر حاضر، عصر تغییر و تحول است و اگر شما با این جریان همراه نشوید، ممکن است از رقبای خود عقب بمانید. 

هدف تمامی مدیران موفق هدایت تیم تحت نظر خود به سوی پیشرفت است، چراکه پیشرفت هر تیمی، پیشرفت سازمان را به دنبال دارد؛ از این‌رو اگر شما نیز می‌خواهید جزو مدیران موفق باشید، می‌توانید از راهکارهای مدیریت نوین که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، استفاده کنید.

راهکارهای مدیریت سنتی

مدیریت سنتی یا مدیریت تحکمی یکی از راهکارهای مدیریت است که البته با مدیریت نوین در تضاد است. در این شیوه از مدیریت تمامی دستورات به کارکنان دیکته می‌شود. فردی که مدیریت سازمان را برعهده دارد، دقیقاً به کارمندان خود می‌گوید که چه کاری را در چه زمانی انجام دهند؛ در برخی مواقع حتی شیوه انجام کار نیز به کارکنان دیکته می‌شود.

این نوع از مدیریت با راهکارهای مدیریت نوین که امروزه رواج پیدا کرده همخوانی نداشته و می‌تواند منجر به دیکتاتوری و خشکی محیط کار برای کارکنان شود، اما در برخی از شرایط اضطراری، ممکن است انجام آن برای هدایت سازمان ضروری باشد.

مدیریت انگیزشی

(مدیریت انگیزشی)

راهکارهای مدیریت انگیزشی

مدیریت انگیزشی یکی از راهکارهای مدیریت بوده که به معنای تقویت مهارت‌های کارکنان و انگیزه دادن به آن‌ها است. مدیران انگیزشی با این روش برای کارکنان خود محیطی امن و قابل اعتماد فراهم کرده، ضمن اینکه آن‌ها را به انجام کارهای گروهی تشویق می‌نماید، پس اگر شما در این پست سازمانی فعالیت می‌کنید، باید با بهره‌مندی از این شیوه از مدیریت موانعی که باعث کاهش انگیزه کارمندانتان می‌شود را رفع کنید.

راهکارهای مدیریت مشارکتی

مدیریت مشارکتی یکی از راهکارهای مدیریت است که در آن اعضاء تیم نیز در تصمیم‌گیری‌ها حضور فعال دارند. در این شیوه از مدیریت برای هر اتفاقی، از ایده‌ها و نظرات کارکنان نیز استفاده می‌شود؛ ضمن اینکه شما به‌عنوان مدیر می‌توانید تمرکز تیم را به سوی هدفی خاص هدایت کنید. استفاده از این راهکارهای مدیریتی منجر به جلوگیری از دیکتاتوری در سازمان، بروز نوآوری و خلاقیت می‌شود.

راهکارهای مدیریت شتاب‌دهنده

مدیریت شتاب‌دهنده یا شتابده یکی دیگر از راهکارهای مدیریت است که در آن مدیر در تعیین وظایف کارکنان و سرعت انجام آن‌ها نقش بسزایی دارد؛ ضمن اینکه اعضاء تیم نیز برای چگونگی انجام کار، دستشان باز است. از این شیوه مدیریتی بیشتر برای اهداف زودبازده استفاده می‌شود. لازم به‌ذکر است این شیوه محبوبیت چندانی ندارد، به دلیل اینکه منجر به ایجاد رقابت ناسالم بین کارکنان خواهد شد.

مدیریت الگوساز

(مدیریت الگوساز)

راهکارهای مدیریت الگوساز

مدیریت الگوساز، همانطور که از نامش پیدا است، یکی دیگر از راهکارهای مدیریت است که مدیر با اعمال و رفتار خود، همانند یک الگو برای کارکنان عمل خواهد کرد. استانداردهای موجود در سازمان تنها با رفتارهای مدیر تعریف می‌شوند. رهبرانی که از این شیوه مدیریتی استفاده می‌کنند، از اینکه برای نشان دادن نحوه انجام کارها به کارمندانشان دست به کار شوند، هراسی ندارند.

راهکارهای مدیریت شبکه‌ای

مدیریت شبکه‌ای از دیگر راهکارهای مدیریت است که به ایجاد ارتباط بین تیم‌ها می‌پردازد. در این شیوه از مدیریت با ایجاد ارتباط بین تیم‌های مختلف، افراد هر تیم برای رفع مشکلات یا دریافت تائید برای انجام کارها به سراغ یکدیگر می‌روند. نقش مدیران در این شیوه نگهداری روابط بین کارکنان است تا بتوانند به خوبی با یکدیگر کار کنند.

انتخاب روش مناسب مدیریت

همانطور که متوجه شدید انواع روشهای مدیریتی متنوعی وجود دارد که ممکن است باعث سردرگمی شما شود؛ به همین منظور برای اینکه بتوانید شیوه مدیریتی که برای سازمان شما مناسب است را بیابید، ابتدا باید تیم خود و توانایی‌هایشان را بشناسید.

با تسلط بر مهارت‌های خود و پس از مدتی آزمون و خطا، می‌توانید از میان روش های مدیریت نوین، راهکار مدیریتی مناسب خود و تیمتان را پیدا کنید، پس همیشه به دنبال یادگیری باشید.

مدیریت

(مدیریت)

سخن آخر

مدیریت یک سازمان کاری حساس و پرمخاطره است که می‌تواند در سرنوشت آن سازمان نقش بسزایی داشته باشد، پس چه بهتر که با شناخت راهکارهای مدیریت نوین به پیشرفت مجموعه سازمان خود کمک کنیم. در این مقاله از سایت آکادمی هفت تاثیرگذارترین راهکارهای مدیریت را بیان کردیم، ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*