قانون جذب


واحد تولید محتوا 26 اردیبهشت 1400 5 دقیقه مطالعه
iOS 14

امروزه تمامی انسان‌ها کمابیش با قانون جذب آشنا هستند و از آن در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند، حتی افرادی که با این قانون آشنایی ندارند نیز در زندگیشان از قانون جذب بهره می‌برند.

قانون جذب، قانونی است که بی‌وقفه و در هر ساعت از شبانه‌روز در حال عمل کردن است. شما نمی‌توانید در برابر قانون جذب مقاوت کنید و یا آن را از کار بیندازید. بسیاری از افرادی که با قانون جذب پول آشنایی دارند توانسته‌اند تغییرات چشمگیری در وضع مالی خود به‌وجود آورند.

در این مقاله از سایت آکادمی هفت قصد داریم به بررسی بایدها و نبایدهای قانون جذب بپردازیم؛ پس اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با این قانون آشنایی زیادی ندارند، در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه با استفاده از این قانون می‌توانید به آرزوها و خواسته‌هایتان برسید.

قانون جذب چیست

(قانون جذب چیست)

قانون جذب چیست؟

اگر بخواهیم به ساده‌ترین شکل ممکن قانون جذب را تعریف کنیم در این جمله که “به هر آن چیزی که فکر کنید، چه خوب و چه بد، آن را جذب خواهید کرد” خلاصه می‌شود؛ پس باتوجه به این جمله شما به هرچیزی که فکر کنید آن را جذب خواهید کرد. این مسئله جالب به نظر می‌آید، اما بهتر است نگاهی دقیق‌تر به جمله مذکور بیاندازیم.

شما هر چیزی را که فکر کنید جذب می‌کنید، تاکید می‌کنیم، هرچیزی! مثبت یا منفی تفاوتی ندارد. برای مثال قانون جذب پول خیلی هیجان‌انگیز و خوشایند است، درصورتیکه هیچکدام از ما تمایل به جذب اتفاقات منفی در زنگیمان نداریم.

یکی از ساده‌ترین بایدها و نبایدهای قانون جذب همین مسئله تفکرات مثبت و منفی است. باتوجه به اینکه تمامی افکار شما به سویتان جذب خواهد شد، شما باید تفکرات منفی خود را کنترل کنید و به اتفاقات مثبتی که می‌خواهید برایتان اتفاق بیوفتد، فکر کنید.

عملکرد قانون جذب

(عملکرد قانون جذب)

قانون جذب چگونه عمل می‌کند؟

این قانون به انسان کمک می‌کند تا بتواند با استفاده از قدرت تفکراتش به خواسته‌هایش برسد. همانطور که می‌دانید این جهان از ارتعاشات و انرژی ساخته شده است. تمامی افکار ما دارای ارتعاش و انرژی‌اند، به همین دلیل ارتعاشات افکار شما به سمت کائنات رفته و منجر به محقق شدن خواسته‌های شما خواهد شد.

عملکرد قانون جذب نیز از طریق این ارتعاشات است، از این‌رو کسب توانایی کنترل ارتعاشات افکار خود مهم تلقی می‌شود. شما هرلحظه در حال فکر کردن هستید پس قطعاً کنترل کردن افکار کار بسیار دشواری است. به بیان ساده بهترین کار این است که باتوجه به نکات مثبت زندگی به خودتان حس و حال خوب دهید.

وقتی افکارتان با احساساتتان همسو شود.، به هرچیزی که فکر کنید و آن را احساس کنید در زندگیتان پدیدار خواهد شد. حتماً تا به حال برای شما هم پیش آمده که یک روزی که اصلاً حوصله نداشته‌اید، تمامی احساساتتان منفی بوده است، اتفاقات منفی زیادی هم در آن روز برایتان پیش آمده است.؛ این همان عملکرد قانون جذب است.

قانون جذب پول

(قانون جذب پول)

قانون جذب پول

با استفاده از قانون جذب پول قادر خواهید بود ثروت زیادی را جذب کنید، فرقی ندارد در چه شغلی مشغول به کار هستید، این قانون برای تمام همه افراد کاربرد دارد، تنها لازم است با اصول این قانون آشنایی داشته باشید. 

اولین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که عاشق کارتان باشید، شما وقتی عاشق کارتان هستید احساس خوبی دارید و این احساسات خوب و مثبت باعث جذب ثروت می‌شود. مرحله بعدی شکرگذاری است، برای هر مقدار پولی که دارید یا وارد  زندگیتان می‌شود، شکرگذار باشید،؛ شکرگذاری قوی‌ترین ارتعاشی است که شما به کائنات می‌فرستید.

شاید علت اینکه قانون جذب پول برای بسیاری از کاربردی ندارد، عدم علاقه آنان به پول باشد؛ اگر شما نیز در این دسته از افراد قرار دارید، باید حستان را تغییر دهید و به پول مثبت نگاه کنید؛ بنابراین مادامی که احساس بدی نسبت به پول دارید، ناخودآگاه در عملکرد قانون جذب پول دخالت خواهید کرد.

بایدها و نبایدهای قانون جذب

این روزها تحریفات زیادی در قانون مذکور به‌وجود آمده‌است که امکان دارد ممکن است باعث گیجی خیلی بسیاری از افرادی ناآگاه در این زمینه شود که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند. برخی از تعاریف و نکاتی که در این زمینه وجود دارد، درست است، اما برخی از آن‌ها نیز صحت نداشته ندارد، به همین دلیل از این‌رو ما در ادامه به بررسی بایدها و نبایدهای قانون جذب خواهیم پرداخت.

دستیابی به اهداف

(دستیابی به اهداف)

تنها با قانون جذب به اهداف خود خواهید رسید

یکی از تفکرات نادرستی که در خصوص قانون جذب وجود دارد، این مسئله است که افراد همه چیز را برعهده قانون فوق‌الذکر می‌گذارند و منتظر می‌مانند تا به اهدافشان برسند.، پرواضح است که این روش درست نیست؛ گرچه شما در عین فکر کردن به چیزی که می‌خواهید و کمک گرفتن از این قانون قادر به خلق مسیر رویاهایتان هستید، اما به یاد داشته باشید برای رسیدن به این موفقیت باید تلاش کنید؛ بدون تلاش، اراده و برنامه‌ریزی درست شما تنها تصور چیزی که می‌خواهید را در ذهنتان پرورش داده‌اید درصورتی‌که با این روش، در واقعیت به چیزی نخواهید رسید.

قوانین جذب و قدرت درونی 

بدیهی است که در زندگی هیچ چیزی بدون تلاش به دست نمی‌آید؛ به قول معروف “نابرده ردنج، گنج میسر نمی‌شود” پس منطقی است که بدون تلاش، در انتظار موفقیت نباشیم. همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم نباید همه چیز را به دست قوانین جذب بسپاریم. قدرت درونی شما، تلاش شما است، شما با فکر کردن به خواسته‌هایتان ارتعاشات لازم را به کائنات فرستاده و با تلاش آن‌ها را محقق خواهید کرد.

تفکر پیوسته

برای اینکه قادر باشید عملکرد این قانون را به طور کامل در زندگی خود مشاهده کنید، باید تفکرات خود را به صورت مداوم، پیوسته و با نظم به سوی کائنات بفرستید؛ تنها در این‌صورت است که می‌توانید خواسته‌های خود را محقق کنید.

قدرت تجسم

(قدرت تجسم)

قدرت تجسم

یکی از اشتباهات مرسوم بین افرادی که از قانون جذب استفاده می‌کنند، یکسان دانستن قدرت تجسم و تفکر است. در صورتی‌که این دو باهم متفاوتند. تجسم کردن با استفاده از تصورات، ناخودآگاه شما را برای رسیدن به اهدافتان آماده می‌کند، درحالی که تفکر در خودآگاه شما است و شما قادر هستید به کمک گرفتن از تفکراتتان حتی رویایی‌ترین کارها را نیز تصور کنید.

سخن آخر

در این مقاله از سایت آکادمی هفت سعی براین داشتیم که شما را با بایدها و نبایدهای قانون جذب آشنا کنیم. قانون جذب بسیار ساده و قابل درک است، تنها کافی است شما اندکی تلاش را چاشنی قانون مذکور کرده تا عملکرد فوق‌العاده آن را در زندگیتان مشاهده کنید.

در انتها یکی از مهم‌ترین رازهای این قانون را به شما می‌گوییم،: رها کردن خواسته،! بله درست متوجه شدید. اگر خواستار محقق شدن اهدافتان هستید باید پس از مشخص کردن آن‌ها، رهایشان کنید. به آن‌ها نچسبید و دائماً روی خواسته خود اصرار نکنید بلکه با خونسردی و احساس خوب در جهت رسیدن به خواسته خود تلاش کنید. ممنون که تا انتها با ما همراه بودید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*