قوانین جهانی موفقیت


واحد تولید محتوا 22 اردیبهشت 1400 5 دقیقه مطالعه
iOS 14

هر چیزی در این دنیا قانونمند است، چراکه جهان ما از قانون تبعیت می‌کند. موفقیت نیز از این قاعده مستثنی نیست. هرچیزی قانونی دارد؛ موفقیت، شکست … شما با شناخت قوانین جهانی موفقیت قادر خواهید بود مسیر دستیابی به اهدافتان را هموارتر کنید.

برخی از افراد شانس را عامل اصلی موفقیت می‌دانند؛ این تفکر اشتباه است، چراکه موفقیت نیز همانند تمام چیز‌هایی که در این دنیا وجود دارند، از قانون‌های مخصوص به خود پیروی می‌کند. قوانین جهانی موفقیت همه روزه در سراسر دنیا توسط آدم‌های موفق به‌کار گرفته می‌شوند.

در این مقاله از سایت آکادمی هفت قصد داریم به بررسی مهمترین قانون موفقیت و قوانین جهانی موفقیت از دیدگاه برایان تریسی بپردازیم، پس اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در جست‌وجوی قانون های طلایی موفقیت می‌باشند، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه موفق شویم

(چگونه موفق شویم)

موفقیت چگونه به دست می‌آید؟

باتوجه به موارد فوق‌الذکر متوجه شدیم که موفقیت به سادگی به دست نخواهد آمد و همانند هر چیز دیگری در این دنیا قوانین مخصوص به خود را دارد. برای دستیابی به موفقیت باید با قوانین جهانی موفقیت آشنا باشید. موفقیت وابسته به شانس یا اقبال نیست، بلکه باید باتوجه به قانون های طلایی موفقیت در مسیر دستیابی به اهدافتان حرکت کنید.

البته تعریف موفقیت برای هر فردی متفاوت است. انسان‌ها باتوجه به اهداف و معیارهایشان در زندگی موفقیت را برای خود تعریف می‌کنند. به همین دلیل نمی‌توان در موفق بودن یا نبودن شخصی اظهارنظر کرد، اما با پیروی از قوانین جهانی موفقیت می‌توان به‌ طور نسبی تعریفی برای موفقیت درنظر داشت. در همین راستا در ادامه این مطلب به بررسی 5 قانون جهانی موفقیت از دیدگاه برایان تریسی می‌پردازیم.

قوانین جهانی موفقیت از دیدگاه برایان تریسی

برایان تریسی در کتاب خود به نام قوانین جهانی موفقیت به 120 مورد از قانون های طلایی موفقیت اشاره کرده است؛ وی در کتاب خود می‌گوید: “شما باید در تعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشید ولی در روش دستیابی به آن‌ها انعطاف‌پذیر باشید.” در ادامه به پنج مورد از قانون های طلایی موفقیت از کتاب برایان تریسی اشاره کردیم.

باور

(باور)

قانون باور

این قانون مهمترین قانون موفقیت است. باور شما توانایی تبدیل شدن به واقعیت را دارد، اما فقط زمانی که عمیقاً چیزی را باور داشته باشید. شما هرچیزی را که در اطرافتان مشاهده می‌کنید، باور نخواهید کرد، بلکه فقط چیزهایی را باور می‌کنید که قبلاً آن‌ها را به‌عنوان باور انتخاب کرده بودید؛ پس باورهای محدودکننده خود را از بین ببرید.

قانون انگیزه

انگیزه به صورت یک نیروی محرکه درونی شما را به حرکت به سوی اهدافتان سوق می‌دهد. انگیزه‌های خود را شناسایی کنید و به کمک آن‌ها به سوی موفقیت حرکت کنید. قانون انگیزه یکی از قانون های طلایی موفقیت است که کمک زیادی به شما می‌کند.

قانون تمرکز

عملکرد قانون تمرکز تقریباً مشابه با قانون باور است، به همین دلیل این قانون را نیز می‌توان مهمترین قانون موفقیت دانست. هر چیزی را که بر آن متمرکز شوید در زندگی شما تحقق پیدا می‌کند؛ بنابراین افکار خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که واقعاً خواستار آن‌ها هستید.

تلاش

(تلاش)

قانون تاثیر تلاش

سخت‌کوشی مهمترین قانون موفقیت در زندگی است. باور و تمرکز در رسیدگی به اهداف شما تاثیرگذارند، اما بدون تلاش تمامی قوانین دیگر بلااستفاده می‌شوند. هرچه بیشتر تلاش کنید شانس موفقیت شما بیشتر خواهد شد، هیچ راه میانبری برای این قانون وجود ندارد.

قانون عادت

از دیگر قوانین جهانی موفقیت می‌توان به قانون عادت اشاره کرد. جالب است بدانید که حداکثر 95 درصد از کارهای ما در طول روز از روی عادت است، خواه عادات مفید و خواه مضر؛ شما می‌توانید از این قانون به نفع خود استفاده کرده و اقدام به پرورش عادات خوبی که تضمین موفقیت شماست، کنید.

قانون علت و معلول

(قانون علت و معلول)

مهمترین قانون موفقیت

مهمترین قانون موفقیت در بین قوانین جهانی موفقیت قانون علت و معلول است. شاید با خود فکر کنید که این قانون ارتباط زیادی با موفقیت ندارد، اما با توضیحاتی که در ادامه به آن می‌پردازیم متوجه اهمیتی که این قانون در موفقیت دارد، خواهید شد.

قانون علت و معلول بیان می‌کند که هر معلولی به دلیل یک یا چند علت به‌وجود آمده است و این قانون نه‌تنها درارتباط با موفقیت بلکه در مورد هرچیزی که در جهان هستی وجود دارد، صدق می‌کند.

باتوجه به این قانون، هر موفقیتی یک معلول است و برای هر معلولی یک یا چند علت وجود دارد، پس اگر موفقیت هر فردی وابسته به یک یا چند علت اصلی است، عکس این مسئله هم وجود دارد؛ این عبارت یعنی هر شکستی به خاطر وجود یک یا چند علت اصلی است.

در همین راستا اگر شما، هدف یا خواسته‌ای دارید، باید علت‌هایی که شما را به معلول مورد نظرتان می‌رساند را دنبال کنید. هنگامی که علت‌های خود را پیدا کردید، با قدرت به انجام دادن آن‌ها پرداخته و مطمئن باشید همان نتیجه‌ای را خواهید گرفت که در جست‌وجوی آن بودید. 

نگرش صحیح در این قانون بدین‌گونه است که به جای اینکه موفقیت افراد را وابسته به شانس آن‌ها بدانید، به این فکر کنید که اگر آن‌ها توانستند، پس من هم می‌توانم، فقط تنها باید علت‌های اصلی موفقیت آن‌ها را پیدا کرده و در همان راستا عمل کنید. امیدواریم باتوجه به تمامی مواردی که در ارتباط قانون علت و معلول ذکر کردیم متوجه شده باشید که چرا این قانون مهمترین قانون موفقیت است.

تلاش تضمین موفقیت

تلاش تضمین موفقیت

آیا پیروی از قوانین جهانی موفقیت تضمین موفقیت ماست؟

همه انسان‌ها رویای موفقیت را در سر داشته و به دنبال قوانین جهانی موفقیت می‌باشند، اما شاهد کمتر کسی هستیم که واقعاً به این قوانین عمل کند؛ به همین دلیل می‌توان گفت قوانین جهانی موفقیت تضمین موفقیت شما است، اما فقط و فقط در صورتی‌که شما فردی عملگرا باشید.

تنها شناخت قوانین جهانی موفقیت نمی‌تواند تضمین موفقیت شما باشد بلکه باید این قوانین را در زندگی خود نیز وارد کرده و به آن‌ها عمل کنید. 

سخن آخر

حالا که با قوانین جهانی موفقیت آشنا شدید، وقت عمل فرارسیده است.؛ پس زمان را غنیمت شمارید و در مسیر تلاش برای دستیابی به اهدافتان گام بردارید. در این مقاله از سایت آکادمی هفت سعی بر این داشتیم که شما را با بهترین قوانینی که برای موفقیت وجود دارد آشنا کنیم. ممنون که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*