کتاب دردسرساز از سسیل ریچاردز


غزاله اسدزاده 26 اردیبهشت 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

کتاب دردسرساز از سسیل ریچاردز – رئیس فدراسیون برنامه ریزی والدین آمریکا و صندوق اقدام به برنامه ریزی والدین برای بیش از یک دهه، دختر فرماندار فقید آن ریچاردز، سخنران برجسته راهپیمایی زنان در واشنگتن و “قهرمان مقاومت” (Vogue )؛ داستانی در مورد یادگیری هدایت و ایجاد تغییر، بر اساس یک عمر مبارزه برای حقوق زنان و عدالت اجتماعی است.

اگر می‌خواهید تغییری ایجاد کنید باید دردسر درست کنید. این تفکری است که سسیل ریچاردز تمام عمر خود را با آن گذرانده‌ و کتاب دردسرساز را نیز با این عقیده به نگارش درآورده‌است. سسیل ریچاردز در کتاب دردسرساز از شما می‌خواهد که همه چیز را بهم بریزید، یارانتان را پیدا کنید و دشمنانتان را جلوی چشمتان نگه دارید. او به شما پیشنهاد می‌دهد که در زندگی خود عملگرا باقی بمانید ضمن اینکه با فراموش کردن و گذر از شکست‌های گذشته، برای خود رویاهای بزرگ داشته باشید.

درباره نویسنده کتاب دردسرساز

سسیل ریچاردز رهبر ملی حقوق زنان و عدالت اجتماعی و اقتصادی است. او کار خود را برای مبارزه با دستمزد بهتر و شرایط کار در جنبش کارگری آغاز کرد، سپس به خانه خود در تگزاس بازگشت و برای انتخاب اولین فرماندار زن دموکرات ایالت(مادرش)، آن ریچاردز، کمک کرد.

وی در ادامه سازمان های مردمی خود را تأسیس کرد و بعداً به عنوان معاون رئیس ستاد رهبر حزب دموکرات مجلس نمایندگان نانسی پلوسی خدمت کرد. در سال 2011 و 2012، وی به عنوان یکی از 100 نفر از بانفوذترین افراد مجله تایم در جهان شناخته شد.

ریچاردز به عنوان رئیس فدراسیون برنامه ریزی والدین آمریکا و صندوق اقدام به برنامه ریزی والدین برای بیش از یک دهه، تلاش کرد تا دسترسی مقرون به صرفه را به مراقبت های بهداشتی باروری افزایش دهد و جنبش حقوق جنسی و تولید مثل را تقویت کند.

او یک سخنران و مفسر مکرر در مورد مسائل مربوط به حقوق و فعالیت زنان است. وی و همسرش کرک آدامز دارای سه فرزند هستند و در شهرهای نیویورک و ماین زندگی می کنند. او بیشتر اوقات فراغت خود را برای پختن کیک می گذراند.

سسیل ریچاردز نویسنده کتاب دردسرساز

(سسیل ریچاردز نویسنده کتاب دردسرساز)

چکیده ای از زندگی ریچارد سسیل

سسیل ریچاردز از زمانی که در اعتراض به جنگ ویتنام به دلیل داشتن بازوبند به دفتر مدیر مدرسه در کلاس هفتم منتقل شد، یک فعال بود. ریچاردز کودکی فوق العاده ای در محافظه کاری فوق العاده محافظه کار تگزاس داشت، جایی که پدر وکیل مدنی و مادر فعال وی به بچه هایشان یاد می داد که دردسرساز شوند. در خانواده ریچاردز ، “میز شام هرگز برای غذا خوردن نبود – بلکه برای مرتب سازی لیست مناطق بود.”

از زمانی که ریچاردز دختر بود، یک صندلی در ردیف اول داشت تا شاهد ظهور زنان در سیاست های آمریکا باشد. او شاهد تبدیل مادرش، آن، در حال تبدیل شدن از یک زن خانه دار به یک نیروی الکتریکی در حزب دموکرات بود که به عنوان فرماندار راستگو و حقیقت گوی تگزاس نام خود را به دست آورد. اما ریچاردز همچنین شاهد دام‌هایی از زندگی عمومی بود که مختص زنان است. تجارب او پرتره ای قدرتمند از زن ستیزی، تبعیض جنسی، اخبار جعلی و حتی تهدید به خشونت برای کسانی که اقتدار را به چالش می کشند ترسیم می کند.

به عنوان یک زن جوان، ریچاردز به عنوان یک سازمان دهنده کار در کنار زنانی که حداقل حقوق دریافت می کردند، کار می کرد و آموخت که صاحبان قدرت بدون جنگ دست از این کار برنمی دارند. حالا، پس از سال ها حمایت، مقاومت و رهبری مترقی، او برای اولین بار داستان خود را به اشتراک می گذارد. از شادی و شکستن قلب فعالانه تا چالش های تربیت بچه ها، داشتن یک زندگی و ایجاد تغییر، همزمان.

او به مردم و درسهایی که او را در گذر از اوقات خوب و بد بدل کرده است، می‌تاباند و خوانندگان را به خطر انداختن، اشتباهات و ایجاد مشکل در این راه تشویق می کند. ریچاردز زندگی خود را وقف بی عدالتی کرده است و خاطراتش خوانندگان را به امید و عمل تحریک می کند

ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید

وب سایت رسمی آکادمی هفت

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*