معرفی کتاب‌های دیوید سداریس


admin 26 اردیبهشت 1400 4 دقیقه مطالعه
iOS 14

دیوید ریموند سداریس متولد 26 دسامبر سال 1956 است. وی یک طنزپرداز، نویسنده، کمدین و همکار رادیو آمریکایی است. در سال 1992 زمانی که مقاله وی با عنوان “خاطرات سانتالند” در رایدو عمومی ملی پخش شد، به رسمیت میان مردم شناخته شد. اولین مجموعه داستان کوتاه او با نام تب بشکه نیز در سال 1994 منتشر شده است.

در این مقاله از سایت آکادمی هفت با ما همراه باشید تا با چکیده‌ای از زندگی دیوید سداریس و همچنین کتاب‌های وی آشنا شوید.

چکیده‌ای از فعالیت‌های دیوید سداریس

دیوید سداریس با شوخ طبعی سخت و انتقادهای اجتماعی جدی، به یکی از برجسته ترین نویسندگان طنز در آمریکا تبدیل شده است. مهارت بزرگی که وی با استفاده از تعبیرهای فرهنگی و درستی سیاسی بریده است، ثابت می کند که سداریس استاد طنز و یکی از مشاهیرترین نویسندگان است که به وضعیت بشر امروز می پردازد.

سداریس نویسنده کتاب “تب بشکه و تعطیلات روی یخ” و همچنین مجموعه مقالات شخصی، برهنه، من یک روز زیبا صحبت می کنم، لباس خانواده خود را در بندرت و جین، هنگامی که در آتش شعله ور می شوید و جدیدترین کتاب او، بیایید دیابت را با جغدها کاوش کنیم، که هر کدام از آنها بلافاصله پرفروش می شوند.

نسخه صوتی بیایید دیابت را با جغدها کاوش کنیم ، 56مین دوره نامزد جوایز GRAMMY برای بهترین آلبوم گفتاری است. او نویسنده مجموعه داستان های پرفروش NYT با عنوان Squirrel Seeks Chipmunk: A Modest Bestiary است. وی همچنین سردبیر کتاب کودکان قبل از مجسمه هرکول بازی می کردند: گلچینی از داستان های برجسته بود. قطعات Sedaris به طور منظم در The New Yorker ظاهر می شوند و دو بار در “بهترین مقاله های آمریکایی” گنجانده شده اند. بیش از ده میلیون نسخه از کتاب های وی در دست چاپ است و به 25 زبان ترجمه شده است.

او و خواهرش، امی سداریس، تحت عنوان “خانواده استعدادها” همکاری کرده اند و نیمی از دو نمایشنامه نوشته‌اند که در لاما، مرکز لینکلن و بخش درام در شهر نیویورک تولید شده‌اند. این نمایشنامه ها شامل استامپ میزبان، بخیه ها، کفش یک زن است که جایزه Obie ، Incident at Cobbler’s Knob و کتاب لیز را دریافت کرده است که به صورت کتاب توسط سرویس بازی دراماتیک منتشر شده است.

قطعات رادیویی اصلی سداریس را اغلب می توان در نمایش رادیویی عمومی This American Life شنید. سداریس نامزد دریافت سه جایزه گرمی برای بهترین کلمه گفتاری و بهترین آلبوم کمدی شده است.

در ادامه به معرفی هشت کتاب از وی می‌پردازیم.

دیوید سداریس

(دیوید سداریس)

کتاب‌های دیوید سداریس

تعطیلات بی‌دغدغه

تعطیلات بی‌دغدغه نوشته شده توسط دیوید سداریس که در سال 1997 منتشر شده‌است. این مجموعه شامل داستان‌هایی طنزگونه است که در ارتباط با اتفاقات خنده‌داری است که در تعطیلات برای وی اتفاق افتاده است. داستان‌هایی که دیوید سداریس در این کتاب برای خوانندگانش نوشته است بسیار جذاب و گیرا است

بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم

بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم نوشته شده توسط دیوید سداریس که در سال 2000 منتشر شده است. پس از انتشار این کتاب لقب طنزنویس سال به دیوید سداریس تعلق گرفتن ضمن اینکه این کتاب توانست توجه منتقدان و خوانندگان زیادی را به خود جلب کند. موضوع این اثر درباره‌ی مقاطع مختلفی از زندگی دیوید سداریس است. داستان کتاب درباره نوجوانی است که در تلفظ کلماتی که دارای حروف “س” و “ش” هستند مشکل دارد و به دنبال راه‌حلی برای این مشکل است.

وقتی شعله‌ها شما را در بر می‌گیرد

وقتی شعله‌ها شما را در بر می‌گیرد نوشته شده توسط دیوید سداریس که در سال 2008 منتشر شده است، ششمسن مجموعه از مقالات وی است. در این کتاب سداریس اتفاقات روزمره را به صورت طنزی جذاب و سرگرم کننده بیان کرده‌است. اتفاقاتی که در این کتاب روایت شده است بسیار جالب و سرگرم کننده‌است که می‌تواند مخاطب را به راحتی به خود مشغول کند.

کالیپسو

کالیپسو نوشته شده توسط دیوید سداریس که در سال 2018 به چاپ رسیده است، شامل 21 مقاله است که در ارتباط با دغدغه‌های اصلی سداریس در دوران میان‌سالی وی است. بسیاری از خوانندگان کتاب‌های وی، این کتاب را به عنوان بهترین اثر وی می‌دانند. این اثر، تنها اثر وی است که به قسمت تراژدی بیشتر از طنز توجه شده‌است.

مادربزرگت رو از این‌جا ببر

مادربزرگت رو از این‌جا ببر نوشته شده توسط دیوید سداریس که در سال 1997 منتشر شده است، مجموعه‌ای از 11 داستان است که براساس زندگی و تجربه‌های شخصی دیوید سداریس نوشته شده. در این اثر سداریس رنگ تازه‌ای به خاطره‌نویسی بخشیده و به بیان زندگی خود و جهان‌ بینی‌اش پرداخته.

کتاب های دیوید سداریس

(کتاب های دیوید سداریس)

 بیا با جغدها درباره‌ی دیابت تحقیق کنیم

بیا با جغدها درباره‌ی دیابت تحقیق کنیم نوشته شده توسط دیوید سداریس که در سال 2014 منتشر شده است. داستان این کتاب سفری است به دور دنیا که در آن نقطه‌نظرهای دیوید سداریس درباره‌ی تجربه‌های خنده‌دار وی از گردشگری به نقاط مختلف در دور دنیا است.

مخمل و جین تن خانواده‌ات کن

مخمل و جین تن خانواده‌ات کن نوشته شده توسط دیوید سداریس، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است که به وضعیت انسان معاصر می‌پردازد.

تب بشکه

تب بشکه نوشته شده توسط دیوید سداریس که در سال 1994 منتشر شده است. مجموعه‌ای از 13 داستان کوتاه که به اتفاقات شگفت‌انگیز فرهنگ معاصر آمریکا می‌پردازد. در بخش اول این کتاب داستان‌های کوتاه قرارداده شده و در بخش دوم اتوبیوگرافی دیوید سداریس آمده است.

سخن آخر

در این مقاله از سایت آکادمی هفت سعی داشتیم تا شما را با کتاب‌های دیوید سداریس آشنا کنیم. ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*