6 نمونه از اصول ذهنی افراد موفق در مورد موفقیت


واحد تولید محتوا 29 خرداد 1400 5 دقیقه مطالعه
iOS 14

اصول ذهنی افراد موفق یکی از دلایل اصلی موفقیت آنان  در زندگی‌شان است. بااینکه امروزه باتوجه به حجم عظیم اطلاعاتی که روزبه‌روز درحال بروزرسانی و امکاناتی که بسیار آسان‌تر از گذشته برای دستیابی به موفقیت در زندگی قابل دسترس هستند، بازهم کماکان لازمه این امر مهم داشتن ذهن قدرتمند است.

برای دستیابی با اهدافتان در زندگی بهتر است با اصول ذهنی افراد موفق آشنا شوید. هنگامی‌که ذهن شما به موفقیت ایمان داشته باشد، اعمال شما نیز به سمت دستیابی به اهدافتان جهت خواهد گرفت. افراد موفق اصولی خاصی دارند که به‌وسیله آن‌ها می‌توانند به تمامی اهدافشان برسند؛ پس بدیهی است که تنها با داشتن ذهنی موفقیت طلب قادر خواهید بود به اهدافتان در زندگی دست پیدا کنید.

در این مقاله از سایت آکادمی هفت قصد داریم شما را با اصول ذهنی افراد موفق آشنا کنیم، پس اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به‌دنبال کسب موفقیت در زندگی‌اند در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

اصول ذهنی افراد موفق

افرادی که ذهن قدرتمند دارند، به‌راحتی می‌توانند باتوجه و بهره‌مندی از اصول ذهنی افراد موفق به اهدافشان دست پیدا کنند. به‌خاطر بسپارید تنها درصورتی امکان موفقیت در زندگی برای شما فراهم خواهد شد که متفاوت از افراد عادی فکر کنید و اصولی خاص برای خود داشته باشید، از این‌رو ما قصد داریم در ادامه اصول ذهنی افراد موفق که منجر به پرورش ذهن قدرتمند آن‌ها می‌شود را بیان کنیم.

مسئولیت‌پذیری

(مسئولیت‌پذیری)

مسئولیت‌پذیر باشید و بهانه نیاورید

اولین و مهم‌ترین اصول ذهنی افراد موفق، مسئولیت‌پذیری آن‌هاست. افراد موفق در مسیر دستیابی به اهدافشان نه‌تنها هیچ عذر و بهانه‌ای نمی‌آورند؛ بلکه برای همه کارهای خود دلیل دارند و نسبت به اعمالشان مسئولیت‌پذیرند؛ این مسئله درصورتی است که افراد عادی هنگامی که علت عدم انجام کاری را از آن‌ها می‌پرسید، ذهنشان به سرعت دلایل زیادی پیش‌روی آن‌ها قرار می‌دهند.

اکثراً افراد عادی مسولیت‌پذیر نیستند و مسئولیت تمامی کارهایی که انجام نداده‌اند و یا حتی به اشتباه انجام داده‌اند را بر گردن دیگران می‌اندازند. نکته حائز اهمیت در این میان، مسئله مسولیت‌پذیری آنان است که در این خصوص باید بدانند مسئولیت تمامی کارهایی که انجام داده یا نداده‌اید و یا حتی به اشتباه انجام داده‌اند بر گردن خودشان است نه هیچ فرد دیگری.

از حسادت به عنوان یک انگیزه استفاده کنید

یکی از فواید برخورداری از ذهن قدرتمند این است که می‌توانید از هر موضوع منفی به نفع خود استفاده کنید. حسادت مثال خوبی برای این موضوع است؛ تصور کنید در رابطه با چیزی که می‌خواهید، اما در حال حاضر به آن دسترسی ندارید، ممکن است به‌صورت ناخودآگاه به افراد دیگری که آن را دارند، حسادت کنید.

افراد موفق به این مسئله واقف‌ند که نیازهای اصلی‌شان در زیر لایه‌های حسادت‌هایشان قرار دارد، پس از حسادت‌هایشان به‌عنوان انگیزه‌ای برای رسیدن به اهدافشان استفاده می‌کنند. هنگامی که بدانید واقعاً چه می‌خواهید به درستی می‌توانید در مسیر دستیابی به آن گام بردارید.

انتخاب دوستان مناسب

(انتخاب دوستان مناسب)

در انتخاب دوستان خود دقت کنید

شاید تا به‌حال به این نکته دقت نکرده باشید، اما اطرافیان شما بیشترین تاثیر را در موفقیت شما دارند. بسیار مهم است که شما در چه شرایطی و با چه افرادی زندگی می‌کنید. شما میانگین پنج آدم مهم زندگی خود هستید که با آن‌ها وقت می‌گذارید، پس در انتخاب اطرافیان خود دقت کنید.

دوستانی را انتخاب کنید که هم مسیر شما برای رسیدن به موفقیت باشند. هنگامی‌که شما بین افراد موفق قرار می‌گیرید، مجبور خواهید شد که اصول فکری خود را تغییر دهید، به‌همین ترتیب اگر فردی موفق باشید، اما اطراف شما را آدم‌هایی عادی فرا گرفته باشد، رفته‌رفته شما نیز همگام با آن‌ها خواهید شد.

ذهنیت یک سرمایه‌گذار در خود پروش دهید

داشتن یک ذهنیت سرمایه‌گذار در کنار یک ذهن قدرتمند، می‌تواند سرعت گام‌های شما را برای دستیابی به اهدافتان افزایش دهد. اگر در رفتار افراد سرمایه‌گذار در بازار بورس دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که آن‌ها معمولاً از سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت خود سود بیشتری کسب می‌کنند و این نتیجه صبر و حوصله آنان در این مسیر است، پس نکته حائز اهمیت در دستیابی به موفقیت در این است که با صبر و حوصله گام بردارید، دلسرد نشوید و کار خود را دنبال کنید. افراد موفق می‌دانند که مسیرشان فراز و نشیب‌های زیادی را باید پشت سر بگذارند تا به اهدافی که در سر دارند، دست پیدا کنند.

زندگی در لحظه

(زندگی در لحظه)

در لحظه زندگی کنید

شما در طول روزی که در اختیار دارید چقدر در زمان حال زندگی می‌کنید. مردم غالباً در طول روز مدام درحال فکر کردن به گذشته و آینده خود هستند. کمتر کسی در زندگی به زمان حال فکر می‌کند که این مسئله یکی از موانع پرورش ذهن قدرتمند است. 

برای موفقیت در زندگی باید یاد بگیرید که در زمان حال و همین لحظه زندگی کنید؛ البته این مسئله بدان معنا نیست که برای آینده خود برنامه‌ریزی نکنید، بلکه باید در عین داشتن برنامه‌ای مشخص برای آینده خود، در زمان حال زندگی کنید، برای آینده خود برنامه‌ریزی کنید و از گذشته خود درس بگیرید، اما غرق در گذشته و آینده نشوید.

از شکست به‌عنوان سکوی پرش موفقیت استفاده کنید

سعی کنید از شکست نترسید و به عنوان سکوی پرتابی به سوی موفقیت به آن نگاه کنید. افراد موفق با ذهن قدرتمند خود شکست‌هایشان را به‌عنوان مقدمه‌ای برای موفقیت بعدی درنظر می‌گیرند؛ این نگاهی که افراد موفق به شکست‌هایشان دارند را می‌توان تاثیرگذارترین اصول ذهنی افراد موفق در نظر گرفت.

سخن آخر

در این مقاله از سایت آکادمی هفت به بررسی اصول ذهنی افراد موفق پرداختیم. امیدواریم مطالب مطرح شده در این مقاله برای همه شما عزیزانی که به‌دنبال دستیابی به اهدافتان هستید مفید واقع شود. ممنون که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*